Skip to content

Krbová kamna jsou nejen velmi krásnou ozdobou vašeho domu či bytu, ale jsou především doplňkovým zdrojem tepla, který vám dokáže ušetřit i několik tisíc korun. Ceny energií na vytápění se každým rokem zvyšují. Proto je výhodnější pořídit si krb či krbová kamna a používat tuhá paliva, která jsou k topení nejlepší a také nejlevnější. Krbová kamna jsou vlastně typem kamen, která spalují fosilní paliva či biomasu. Tato zařízení se umísťují před nebo vedle komínu na který jsou připojeny kamnovou rourou. Zásadní rozdíl mezi krbovými kamny a krby je v tom, že krbová kamna nejsou napevno vestavěná, tedy pevně spojená s budovou. Další rozdílem je, že nemají otevřené ohniště, ale uzavřené.

Nová kamna mají tu výhodu, že mají vysokou účinnost a menší spotřebu paliva. Také jsou tato paliva mnohem více šetrná k životnímu prostřední. Informace o tom, jaké jsou nejvhodnější typy tuhých paliv do krbových kamen, naleznete na následujících stránkách. Krbová kamna se vyrábí v různých provedeních. Litinová kamna jsou velmi stálá. Nemění tvar a jsou odolná vůči propálení. Tato kamna jsou vhodná zejména k vytápění obytných prostor. Kromě domů či bytů jsou vhodné také na chaty a chlupy. Rohová kamna je nejvhodnější, jak již název napovídá, umístit do rohu. Díky tomu ušetříte místo, které můžete lépe využít. Rohová kamna si můžete pořídit jako litinová, ocelová či s obkladem. Zakoupit si můžete také krbová kamna s troubou. O dalších typech kamen se dozvíte na následujících stránkách.

Ke každým krbovým kamnům patří také správné příslušenství. Co vám nesmí chybět je je především koš na dřevo. Ty se vyrábí v různých tvarech a velikostech. Dalším nutným doplňkem je vhodné nářadí.

Na českém i zahraničním trhu naleznete velkou řadu firem, které se specializují na výrobu a instalaci krbových kamen.