Skip to content

Krbová kamna jsou moderním zařízením, která si v posledních několika letech zakupuje stále více a více lidí. Jejich obliba tak závratně stoupá. A to zejména proto, že se jedná o doplňkový zdroj tepla. V dnešní době, kdy cena paliv neustále stoupá, jsou velmi vhodnou variantou. Krbová kamna se hodí jak jak do domu, tak i do chat nebo chalup.

Jestli máte dilema, zda pro vás bude výhodnější pořídit si krbová kamna nebo krb, na našich webových stránkách dostanete veškeré potřebné informace o krbových kamen, které musíte znát. Rozdíl mezi krbovými kamny a krbem spočívá zejména v tom, že krb má otevřené ohniště, kdežto krbová kamna nikoliv.

Kamna, která se umísťují do rohu místnosti se nazývají rohová kamna. Tato kamna si můžete pořídit jako litinová, ocelová, s obkladem či bez obkladu, s troubou nebo bez ní. Variant je celá řada.

V minulosti byla v každé světnici krbová kachlová kamna. Ty se dnes vrací do módy. Nejen, že jsou velmi praktická, ale mají velmi zajímavý vzhled. Tato kamna se vyrábí v dvouplášťovém provedení. Vnitřní provedení nevidíte. Vnější plášť je tvořen kachlemi. Kachlová kamna se dají pořídit s výměníkem či bez výměníku tepla. Součástí těchto kamen je vychlazovací smyčka, která slouží k tomu, aby se zabránilo přetopení.

Zvláštním typem kamen jsou kamna peletová. Pelety jsou malé slisované kousky různé hmoty. Většinou mají válcovitý tvar. Nejlepší jsou dřevěné pelety, které se vyrábí ze slisovaných pilin a hoblin. Pelová paliva mají velkou výhřevnost a navíc jsou šetrná k životnímu prostředí. Peletová kamna získávají v posledních letech na popularitě. K jejich výhodám můžeme zařadit bezpečný provoz, vysoký výkon, vysoká účinnost, bezobslužný provoz a přesné dávkování paliva. Výkon těchto kamen je možné regulovat. A to tak, že si navolíte teplotu, která bude má být v interiéru ve stanoveném čase.

V krbových kamnech se dají spalovat různé druhy paliv. Nejvíce se však používají dřevěné brikety, uhelné brikety a především samotné dřevo. Tyto paliva jsou šetrná k životnímu prostředí. Dřevěné brikety jsou vyráběny slisováním pilin do různých tvarů. Dřevěné brikety je nutné skladovat v suchém prostředí. Hnědouhelné brikety jsou především doplňkovým palivem. Tento typ paliva znečišťuje životní prostředí. Stejně jako dřevěné brikety, i hnědouhelné brikety musíte skladovat v suchém prostředí. Jinak navlhnou a hůře hoří. Dřevo je nejpoužívanějším pevným palivem, které se používá. Nejméně znečišťuje životní prostředí. K topení je vhodné využívat zejména suché dřevo, které obsahuje jen velmi malé množství vody. Výhřevnost dřeva je výborná.

Chcete-li si užívat nejen tepla, ale také pohledu do hořícího ohně, určitě si pořiďte krásná krbová kamna.