Skip to content

Kachlová kamna byla velmi oblíbená již v minulosti. Tato kamna se ale opět vrací do módy. Jsou velmi velmi dobrým poskytovatelem tepla, které jsou navíc vzhledově velmi zajímavé. Díky svému vzhledu jsou vhodné jak do moderních bytů, tak i na chaty nebo chalupy.

Kachlová kamna se vyrábí v dvouplášťovém provedení. Vnější plášť, který vidíte, je obložen masivními kachlemi. Kachle jsou vyráběny v různých velikostech a v různých barevných provedeních. Kamna je možné okamžitě zakoupit, nebo pro ty z vás, kteří chtějí, aby kamna přesně pasovala do jejich interiéru, si mohou pořídit kachlová kamna přímo na míru.

Kachlová kamna mají celou řadu výhod. K nim patří zejména velmi vysoká účinnost kamen, která je až 80 %. Tato vysoká účinnost je zajištěna především terciárním spalováním. Tepelný výkon kamen se pohybuje od 1,5 kW až do 8,3 kW. K dalším plusům je bezesporu to, že tato kamna dokáží akumulovat teplo a předávat ho i tehdy, když palivo dohořívá ve spalovací komoře. Tzn, že kachlová kamna mají sice pomalejší náběh teploty, ale zase vydrží vydávat teplo ještě několik hodin po vyhasnutí plamene.

Některá kachlová kamna se vyrábí také s tepelným nebo teplovodním výměníkem. Díky němu je možné převádět vzniklé teplo do dalších místností. Výměníkem se dá totiž napojit na vaši tepelnou soustavu. Tím dochází k zefektivnění tohoto druhu topení.

K výhodám kachlových kamen s výměnkem můžeme zařadit také velmi nízkou hodnotu znečištění ovzduší. Za poměrně novou koncepci kachlových kamen s výměníkem je možné považovat vyjímatelný výměník. Díky tomu je demontáž mnohem snadnější a rychlejší. Snadněji se dá také přestavit na teplovzdušnou variantu.

Na závěr se ještě pár slovy zmíníme o vychlazovací smyčce. Jedná se o systém, který zabraňuje přetopení. Tato smyčka se velmi snadno instaluje ke kachlovým kamnům.